Connect with us

ΑΕΛ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ 2-1 Εξ’ αναβολής – 1η Αγωνιστική

Αθλητικα

Ακόμα μία αγωνιστική που οι Σειρήνες πετούν βαθμούς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης!
Στο πρώτο ημίχρονο οι Σειρήνες άργησαν να βρουν τα πάτημα τους με τις γηπεδούχες να προσπαθούν να απειλήσουν με βαθιές μπαλιές καταφέρνοντας σε ένα από τα πολλά γεμίσματα στην περιοχή μας να ανοίξουν το σκορ!
Στη συνέχεια οι Σειρήνες αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση με όμορφο τελείωμα της ΤΑΣΙΟΥ!
Στην επανάληψη οι Σειρήνες προσπάθησαν να ψάξουν το γκολ ενώ με καλή αμυντική λειτουργία δεν άφησαν περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να απειλήσει μιας και έβρισκαν λύσεις στα γεμίσματα που επιχειρούσαν!
Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 88’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ το οποίο βάσει της εικόνας αδικεί την ομάδα μας!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Αμαραντίδου, Αγγελίδου, Μουρατίδου, Φραγγοπούλου, Dorcas, Κελεμένι, Κωσταρέλα, Μπόζιαρη, Βλάχου, Τάσιου
Αλλαγές: Ισπογλίδου, Μπούκα