Connect with us

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1-0

Αθλητικα

Αξιοπρεπής εμφάνιση από τις Σειρήνες που μπορούσαν την ισοπαλία!
Στο πρώτο ημίχρονο οι Σειρήνες έδωσαν χώρο στις γηπεδούχες οι οποίες είχαν την κατοχή αλλά δεν έβρισκαν τον τρόπο να απειλήσουν!
Η πρώτη καλή στιγμή για τις γηπεδούχες ήταν ένα σουτ εκτός περιοχής που απέκρουσε εντυπωσιακά στο ‘’Γ’’ της εστίας της η Μπουρτούνη.
Αμέσως μετά ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με σουτ της Δρακωνάκη!
Οι Σειρήνες αντέδρασαν και λίγα λεπτά αργότερα η Situma έφυγε μόνη της στον κενό χώρο, βρέθηκε απέναντι στην Γρηγοριάδου αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν αδύναμο σπαταλώντας έτσι τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση! Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας είχε τον έλεγχο χωρίς όμως να μας απειλεί ουσιαστικά, με την ομάδα μας να ψάχνει με αντεπιθέσεις την ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη (Τ), Ισπογλίδου, Μουρατίδου, Αγγελίδου, Δάδιου, Κελεμενι, Dorcas, Κωσταρέλα, Situma, Βλάχου, Φραγγοπούλου
Αλλαγές: Αμαραντίδου, Μπούκα, Μπόζιαρη, Πατσιούρα
Ευχαριστούμε θερμά τους ανθρώπους της Τρίπολης για την θερμή φιλοξενία και τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία!