Connect with us

Σειρήνες Γρεβενών – ΓΠΟ Καστοριάς 2-0

Αθλητικα

Σπουδαία εμφάνιση από τα κορίτσια μας που έδειξαν ότι άξιζαν περισσότερα στο φετινό πρωτάθλημα!
Στο πρώτο ημίχρονο οι Σειρήνες είχαν τον έλεγχο και τις φάσεις και άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με κοντινό σουτ της Situma, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου καθώς οι φιλοξενούμενες δεν μπόρεσαν σε καμία στιγμή να προβληματίσουν την άμυνα μας!
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καστοριάς προσπάθησε να αντιδράσει απειλώντας κυρίως με εκτελέσεις κόρνερ χωρίς όμως αποτέλεσμα, με την ομάδα μας να κλειδώνει τη νίκη στο 77ο λεπτό με ατομική ενέργεια και τρομερό σουτ της Situma!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Γρομητσάρη, Μουρατίδου, Φραγγοπούλου, Αγγελίδου, Μπούκα, Κωσταρέλα, Dorcas, Situma, Βλάχου, Κελεμένι
Αλλαγές: Τάσιου, Δάδιου, Μπόζιαρη