Connect with us

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Σειρήνες και Ολυμπιάδα – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 0-0

Αθλητικα

Οι ΣΕΙΡΗΝΕΣ μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και θα μπορούσαν να προηγηθούν αλλά το εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ της Situma, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ η Πεταλωτή!
Στη συνέχεια το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να ψάχνουν κάποιο τέρμα χωρίς όμως να καταγράφουν κλασικές ευκαιρίες!
Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτό ποδόσφαιρο αλλά απείλησαν μόνο με στημένες φάσεις και μακρινά σουτ.
Η Ολυμπιάδα απείλησε με ενα καλοζυγισμένο σουτ εκτός περιοχής το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά η Μπόζιαρη η οποία χρειάστηκε να αντικαταστήσει την Μπουρτούνη που ταλαιπωρείται από ίωση!
Στα τελευταία λεπτά η κούραση επηρέασε και τις δύο ομάδες με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος!
Ευχαριστούμε θερμά τους ανθρώπους της Ολυμπιάδας για την θερμή φιλοξενία!
Αρχική 11αδα: Μπόζιαρη(Τ), Δάδιου, Αγγελίδου, Φραγγοπούλου, Μουρατίδου, Dorcas, Μπούκα, Τάσιου, Κελεμένι, Situma, Βλάχου
Αλλαγές: Κωσταρέλα, Πατσιούρα