Connect with us

Άδικη ήττα για τις Σειρήνες! ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΕΛ 0-1

Αθλητικα

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 20ο λεπτό. Μέχρι εκείνο το σημείο οι Σειρήνες κρατούσαν τον αντίπαλο μακριά από την εστία τους ενώ ήταν πιο επιθετικές από τις φιλοξενούμενες!
Το γκολ επηρέασε ψυχολογικά τα κορίτσια μας, με την ΑΕΛ να το εκμεταλλεύεται και να χάνει σπουδαία ευκαιρία για το 0-2.
Στη συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι Σειρήνες ανέβασαν την απόδοση τους πιέζοντας για την ισοφάριση.
Από το 70’ και μετά οι Σειρήνες περιόρισαν σε παθητικό ρόλο τις φιλοξενούμενες, βρέθηκαν πολλές φορές σε θέση βολής και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες τις οποίες αποσόβησε η τερματοφύλακας της ΑΕΛ.
Κακή η διαιτησία του ρέφερι της αναμέτρησης σε αντίθεση με τους βοηθούς που βρέθηκαν σε καλή μέρα!
Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Γρομητσάρη, Δάδιου, Μουρατίδου, Αγγελίδου, Dorcas, Φραγγοπούλου, Μπούκα, Situma, Βλάχου, Τάσιου
Αλλαγές: Κελεμένι, Sousa, Κωσταρέλα
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: Xristos Dimadis