Connect with us

Α.Ε.Κ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ 5-0

Αθλητικα

Α.Ε.Κ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ 5-0 Βαριά ήττα για τις Σειρήνες με αντίπαλο την δυνατή ομάδα της ΑΕΚ. Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ ξεκίνησε το ματς έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ωστόσο, η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ανήκε στην ομάδα μας αλλά το σουτ της Situma απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ η Χατζηχαριστού.

Από εκεί και πέρα η ΑΕΚ έψαξε το γκολ και εκμεταλλευόμενη τις αδυναμίες της ομάδας μας βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε με την ΑΕΚ να έχει τον έλεγχο και την ομάδα μας να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να πετύχει κάποιο τέρμα χωρίς όμως αποτέλεσμα με το τελικό σκορ να κλείνει στο 5-0 υπέρ των γηπεδούχων! Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Φραγγοπούλου, Dorcas, Μουρατίδου, Sousa, Κελεμένι, Κωσταρέλα, Μπόζιαρη, Situma, Βλάχου, Τάσιου Αλλαγές: Γρομητσάρη, Αμαραντίδου, Δάδιου