Connect with us

Κακή εμφάνιση και ήττα για τις Σειρήνες Γρεβενών: ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 4-1

Αθλητικα

Με κακή εμφάνιση και ήττα επέστρεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα μας! Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, η ομάδα της Καστοριάς άσκησε πίεση στις Σειρήνες και προηγήθηκε με 2-0. Στη συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε με τις Σειρήνες να μειώνουν σε 2-1 με γυριστό σουτ της ΤΑΣΙΟΥ.
Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Καστοριά πέτυχε και τρίτο τέρμα κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση των τριών βαθμών! Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τις Situma και Μπούκα!
Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά ενώ η ομάδα της Καστοριάς έχασε την ευκαιρία να πετύχει και πέμπτο τέρμα στις καθυστερήσεις αλλά η Μπουρτούνη απέκρουσε το πέναλτυ της Μαντώ!
Αρχική 11αδα: Μπουρτουνη(Τ), Φραγκοπούλου, Dorcas, Μουρατίδου, Κωσταρέλα, Κελεμενι, Τάσιου, Αμαραντίδου, Μπόζιαρη, Βλάχου, Situma
Αλλαγές: Μπούκα, Ισπογλίδου
Φωτογραφίες credit: Xristos Dimadis