Ο «χρυσός» ολυμπιονίκης των 100 μέτρων, Μαρσέλ Τζέικομπς ξεκίνησε προπονήσεις στο μήκος και το… λόμπι του αθλήματος, μεταξύ των οποίων και ο Τεντόγλου, τον αποθέωσαν.
![Advertisement](https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimp/N2520.Gazzeta_gr_OMD/B28870267.351869062;dc_trk_aid=542927937;dc_trk_cid=182136750;ord=1175232006;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=;gdpr=$%7BGDPR%7D;gdpr_consent=$%7BGDPR_CONSENT_755%7D;ltd=?)
Ο χρυσός ολυμπιονίκης των 100 μέτρων στον στίβο,
Μαρσέλ Τζέικομπς, φαίνεται πως έχει πάρει την απόφαση να κάνει το 2023 και μήκος. Ο Ιταλός πρωταθλητής είναι σε στάδιο προετοιμασίας και ανέβασε βίντεο όπου κάνει άλματα και στο τέλος βάζει την λεζάντα «I’m back».
Με ένα παρατεταμένο «ναι» και ένα emoji με φωτιά σχολίασε ο Ελληνας πρωταθλητής το βίντεο του Ιταλού σπρίντερ, ενώ και ο Αμερικανός τριπλουνίστας Κρίστιαν Τέιλορ, ο Σουηδός Μικέλ Τορνέους, ο Τζιανμάρκο Ταμπέρι και άλλοι σπουδαίοι αθλητές, ακολούθησαν, δείχνοντας τη στήριξή τους στον Τζέικομπς.